Başa Dön

Orijinal Solüsyonlarla Hydrafacial

Orijinal Solüsyonlarla Hydrafacial

Palmera Beauty kurucu ortakları Merve Yaşar ve Nur Ünal; cildi derinlemesine temizleyerek yenilenmesini sağlayan ve cilt tipine göre seans sayısı değişikliği gösteren hydrafacial uygulamasını MAG Okurları için detaylandırıyor.

 

Kendinizi biraz tanıtır mısınız?

Merve Yaşar: Ankara doğumluyum. Çankaya Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum.

Nur Ünal: Erzurum doğumluyum. Çankaya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunuyum.

Daha önce farklı sektörlerde çalışmış olmamıza ve üniversite eğitimlerimizin sektörün dışında kalmasına rağmen; küçük yaşlardan itibaren güzellik sektörüne olan ilgimiz, çevremiz tarafından bu konular hakkında danışılan ve güvenilen kişiler olmamızla beraber, aynı zamanda edindiğimiz tecrübeler doğrultusunda hayallerimizi gerçekleştirmek adına Palmera Beauty markasını kurduk. Böylece üniversitenin ilk yıllarında başlayan dostluğumuzu iş ortaklığına taşıdık. 

Palmera Beauty’nin kuruluş gayesi ve verdiği hizmetler nelerdir?

Üniversiteden gelen bilgi birikimimizle birlikte sektörle ilgili aldığımız birçok eğitim, katıldığımız sertifika programları ve edindiğimiz tecrübelere dayanarak ve aynı zamanda birer müşteri olarak yıllardır karşılaştığımız eksiklikleri ve yanlış uygulamaları göz önünde bulundurup alanında uzman ve deneyimli kadromuzla birlikte kaliteli ve koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlamayı kendimize gaye edindik. Palmera Beauty ailesi olarak müşterilerimize cilt bakımları kapsamında hydrafacial, saten yüz germe, altın iğne ve dermapen uygulamaları yapıyoruz. Yapılan tüm bu uygulamalara ek olarak işlem kalıcılığını arttırmak adına ev destek ürünleri de sunmaktayız. Bununla birlikte merkezimizde epilasyon uygulamaları, bölgesel incelme işlemleri, tüm kalıcı makyaj uygulamaları ve ipek kirpik ile kirpik lifting işlemleri yapılmaktadır. Ayrıca uzman diyetisyenimizle beraber misafirlerimize sağlıklı beslenme ve diyetisyenlik hizmeti vermekteyiz. Böylelikle müşterilerimiz, bir güzellik merkezi bünyesinde alabilecekleri tüm hizmetlere, kaliteden ödün vermeyen uzman kadromuz ve titizlikle seçilen ekipmanlarımız sayesinde Palmera Beauty’de ulaşabilmektedirler. Bizim için en önemlisi, müşterilerimizin içten gelen güzelliklerine güzellik katmak ve onların istedikleri hizmeti en iyi şekilde alabilmelerini sağlamak.

Saten yüz germe uygulaması nedir? Sonuçları kaçıncı seanstan itibaren görülmeye başlanır?

Saten yüz germe uygulaması; cerrahi olmayan, yaşlanma sürecine meydan okuyan, son derece etkili bir uygulamadır. Bu uygulama ile birlikte cilt altına verilen radyo frekans, pasif durumdaki dokuların harekete geçmesini sağlar ve cildin kendini yenilemesi yeniden aktif hale getirilir. Cilt kalitesini artırarak, ciltte yaşla birlikte oluşan elastikiyet kaybının giderilmesine yardımcı olur. Tüm yüz, boyun ve dekolte bölgesine uygulanabilir. Uygulama sonrasında cilt lifting etkisi ile gerilir ve toparlanır. Saten yüz germe uygulaması; gıdı toparlama, yüz hatlarını ortaya çıkarma, dekolte bölgesini gençleştirme, ince kırışıklıkları gidermenin yanı sıra kolajen üretimini ve nem dengesini sağlar. Böylelikle canlı, ışıltılı ve genç bir cilt elde edilir. İlk seanstan itibaren gözle görülür sonuçlar elde ettiğimiz gibi, işlem kalıcılığı ve etkinliğinin artması için haftada bir uygulanacak şekilde dört ila sekiz seans uygulanmasını tavsiye ediyoruz.

Hydrafacial uygulaması ne işe yarar? Ne kadar süre boyunca uygulanması gerekir?

Vortex teknolojisi ile yapılan, cildi derinlemesine temizleyen ve cildin yenilenmesini sağlayan bir yöntemdir. Patentli hydropeel uç, cildi besleyen madde ve minerallerce zengin özel solüsyon ile nemlendirerek gözenekleri derinlemesine temizler ve cildi yumuşatır. Peeling özelliği sayesinde kir, yağ ve ölü hücreleri sökerek cildi arındırır. Vortex etkisini kullanan sistem tamamen acısız ve hızlı bir şekilde siyah ve beyaz noktalar ile fazla sebumu kolayca çıkarır. Son aşama olarak, cilt temizlenip arındırıldıktan sonra özel başlık sayesinde nemlendirici ve besleyici vitamin ile antioksidanlar cilt altına iletilir. Bizi bu noktada rakiplerimizden ayıran en önemli fark ise hydrafacial cihazımızın dünyada tek orijinal Amerikan marka olan Edge olması ve işlemde orijinal solüsyonlarının kullanılmasıdır. Tüm solüsyonlar Amerika’da, uzun ve özenli araştırmalar sonucu üretilmiş antioksidanlar, peptitler, aydınlatıcı ajanlar ve asitlerdir. DermaBuilder, GlySal Asit Peeling, Activ-4, Beta-HD, Antiox-6, Antiox en yoğun kullanılan hydrafacial solüsyonlarıdır. Bu uygulama esnasında uzman kadromuz kişiye uygun ürün ve yöntemler kullanarak çalışmaktadır. Tabii ki bu yöntem cilt tipine göre seans sayısı değişikliği gösterebilir; fakat tek seansta gözle görülür bir fark olmaktadır. Ortalama seans süresi kırk beş ila altmış dakika arasındadır. Sağlıklı, temiz ve parlak bir cilde sahip olmak için ise genellikle ayda bir uygulama yapılması gerekmektedir.

Hydrafacial uygulamasının sonuçları nasıldır?

Düzenli uygulamalarda cilt tipine uygun ürün seçilmesiyle birlikte siyah, beyaz nokta ile akne sorunlarının önüne geçilmesi, leke problemlerinin giderilmesi, genişlemiş gözeneklerin küçültülmesi ve cilt tonunun eşitlenmesi sağlanmaktadır. Aynı zamanda kolajen üretimini arttırarak yaşlanma belirtilerini geciktirdiği gibi mat, solgun görünüm ve ince çizgiler için etkili bir uygulamadır. Uygulama sonrası ciltte parlama, nemlendirme ve canlılık etkisi görülmektedir. Böylece herkes tarafından arzulanan makyajsız bir şekilde de kusursuz, pürüzsüz ve fresh görünüm elde edilmektedir.

Peki, bu uygulamanın kullanımının sakıncalı olduğu durumlar bulunuyor mu?

Herhangi bir zararı tespit edilmiş olmasa da hamile ve emziren kadınlar için önerilmez. Açık yara, aktif egzama, yeni yara izi varsa hydrafacial uygulanmamaktadır. Ayrıca son bir ay içinde kimyasal peeling gibi derin cilt soyan uygulamalar yapılmışsa biraz daha zaman geçmesi önerilmektedir. Bunun dışında hassas ciltlerde dahi uygulanabilen hydrafacial uygulamasının bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. Uygulama esnasında ağrı ve acı hissedilmediği gibi en konforlu cilt bakımı uygulamalarından biridir.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.