© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Lezzetli Bir Mutfak Serüveni

Lezzetli Bir Mutfak Serüveni

Divan Ankara’nın tecrübeli ve başarılı Executive Chefi olan Haşim Ayrancı ile lezzette bir adım daha yaklaştık. Haşim Ayrancı’nın insanlara farklı ve güzel tatlar sunmanın yanı sıra lezzet çizgisini bozmadan ilerlemeyi ilke edinişini ve sanatını büyük bir disiplin ile bütünleştirip bunu yaşam tarzı haline getirişini dinledik. Türk & dünya mutfakları , işine olan tutkusu ile ilgili lezzetli bir konuşma yaptık ve yılbaşı gecesi için sofralarımızı süsleyebilecek çok özel bir tarif aldık.

Mutfak serüveninize nasıl başladınız? Divan Ailesi’ne katılmanız nasıl oldu, bize biraz
bahseder misiniz?
Bu müthiş serüvenin başlangıç noktası babamın da aşçı olmasıydı. Küçük yaşlarda ilgi duymaya başladım, mutfağa. Kendimi de hep bu yönde motive ettim daha sonra Turizm ve Otelcilik öğrenimi görmeye karar verdim. Mezuniyetimin ardından Ankara’nın önde gelen otellerinde çalışmaya başladım. Daha çok uygulamalarla öğrenilen ve pekişen yemek sanatı ile tanışma aşamasında birçok usta isimle birlikte çalışma fırsatı buldum ve mutfağa olan tutkum, kariyer basamaklarını hızla tırmanmama sebep oldu. 2007 yılında açılan Divan Ankara’nın hem Başkent’e yenik bir soluk getireceğini düşündüğümden, hem de Divan markasını vizyonuma çok yakın bulduğumdan açılış ekibinde görev almak istedim ve Divan’ın efsane ekibiyle çalışmaya başladım. Sayısız başarıya imza attığımız Divan Ankara’da 2013 yılından bu yana Executive Chef olarak görev almaktayım.

Yemek yapmayı kısaca nasıl tanımlarsınız?
Bana göre yemek yapmak yaşam tarzıdır, sanattır, tutkudur… Mükemmelliyetçilik, disiplin ve tutkunun buluştuğu nokta başarılı bir tabağın çıkış noktasıdır.

Divan denilince akla Klasik Türk Mutfağı geliyor. Peki, Dünya mutfakları arasında en keyif aldığınız mutfak hangisidir?
Divan’ın vazgeçilmez klasikleri var elbette. Birçok misafirimizin menümüzde görmeyi arzu ettiği Türk klasikleri. Ancak, kendimizi bununla sınırlamıyoruz ve dünya mutfaklarından
örnekler üzerinde de çalışmalar yapıyoruz. Özellikle, Italyan ve Fransız mutfakları favorilerim diyebilirim. Türk mutfağı ile benzerliklerinin oluşu söz konusu mutfakları sunarken keyif alıyo olmam çok etkili tabii. Öte yandan, konuklarımıza dönem dönem farklı lezzetler tattırmak, farklı kültürlerle buluşturmak adına Dünya mutfaklarından örnekler sunduğumuz da oluyor. Bu programlar tüm mutfak ekibinin gelişimine de büyük katkı sağlıyor.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.