© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Erdoğan Yıldırım: Yenilikçi, İncelikli, Dinamik

Erdoğan Yıldırım: Yenilikçi, İncelikli, Dinamik

Doğan Grup A.Ş., müşterilerine güvenli ve huzurlu yaşam alanları inşa etmek için otuz dört yıldır faaliyet yürütüyor. Yenilikçi bir dünya görüşü ile, Ankara’nın en gözde semtlerinde adeta sanat eseri niteliğinde modern yapılar inşa eden Doğan Grup A.Ş.nin CEO’su başarılı iş insanı Erdoğan Yıldırım, hâlihazırda var olan ve gelecekteki projeleri hakkında merak edilenleri MAG Okurları için yanıtladı.

Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

Makine Mühendisliği ve aynı zamanda İktisat Fakültesi mezunuyum. Ancak, öğrencilik yıllarımdan itibaren, ailemin de yıllardır içinde bulunduğu inşaat sektörüne merakım arttı ve bu sektörde yer almaya karar verdim. İşim, hayatımın oldukça önemli bir noktasında yer alıyor.

Yoğun bir çalışmanın ardından stresinizi atmak, rahatlamak veya motivasyonunuzu korumak için neler yapıyorsunuz?

Gündüz işime yoğunlaştığım için oldukça hızlı bir tempoda çalışıyorum. Bu nedenle düzenli olarak spor yapıyorum. Dünyadaki en sıra dışı mimari yapıları yerinde incelemek için seyahatlerde bulunuyorum. Bazı zamanlarda ise doğayla iç içe olmak ve at binmek bana iyi geliyor. Günün stresini bu şekilde atıyorum.

Sizce başarıya giden yoldaki en önemli faktör nedir?

Çalışma, başarının en önemli şartlarından biridir. Büyük projeler yoğun çalışmaların ürünüdür. Ayrıca doğru stratejiler kurulması, doğru zamanda doğru adımlar atılması ve çok iyi analiz yapılması da başarıya giden yolda önemli faktörler olarak ön plana çıkar.

Doğan Grup olarak yaptığınız projeler hakkında bilgi verir misiniz?

Doğan Grup olarak yıllık yaklaşık 100.000 m2 üzerinde yapı inşa ediyoruz. Projelerimizde yapının modern ve  kaliteli  olmasına özen gösteriyoruz. Bazı  projelerimizden bahsetmem gerekirse:

Doğan Tower: Projemiz, Ovacık bölgesinde unutulmaz bir sanat eseri olarak hafızalara kazınacak modern bir yapıya sahip. Türkiye’de tasarım gözetmenliği (TGUA) belgesini alan  projelerden biri olarak  çok daha güvenli bir yapı sunuyoruz. Doğan Tower Projesi tamamen konfor ve lüks üzerine tasarlanmış yapısıyla ve mimarisiyle dikkat çekmektedir. Projemiz yirmi sekiz katlı olup toplamda seksen dört daireye sahiptir. Dairelerimiz yaşamınıza ferahlık katacak şekilde tasarlanmıştır. Projemizde yaşamı kolaylaştıracak on dört adet asma katlı ticari mağaza da mevcuttur. Bu proje ile, şehir ve orman manzarası ile iç içe bir yaşam sunuyoruz.

Doğan Castle: Ankara’nın en gözde semtlerinden biri olan Bağlıca’da tamamen doğayla iç içe villalardan oluşan bu projemize başlamış bulunmaktayız. Doğal yaşama özlem duyanlar için oldukça ideal bir seçenek olan bu projemiz sayesinde yeşil alanların tadı doyasıya çıkarılabilir.

Doğan City: “Ayaklarınızın Altındaki Şehir” sloganıyla birlikte, kendi kendine yetebilen şehir konsepti ile tamamlanmış projemizdir. “Panoramik Cam” konseptiyle 2+1 ve 3+1 daireler, cadde konumunda yer alan çarşı ve marketleriyle birlikte, farklı damak tatlarına cevap veren kafe ve restoranları; okul, spor salonu gibi olanaklarıyla her türlü ihtiyaca  cevap vermek üzere tasarlanmıştır.

Doğan Life: Projemiz, yaşamın sakin olduğu kadar yoğun tempoda da devam ettiği  Eryaman’da yer alıyor. Bu projemizde kırk dört adet 2+1, altmış dört adet 3+1 ve dört adet 4+1 dubleks kat planları ile toplamda yüz on iki daire ve on iki ticari alan bulunuyor.

Dıamond Life: Bağlıca’nın merkezinde yapmış olduğumuz akıllı ev projelerimizden biridir. Her ayrıntısı ince bir şekilde düşünülerek tasarlanmış, ferah ve geniş bir yaşam alanı sağlamaktadır.

Ayrıca tamamlanmış ve kullanıma açılmış olan okul ve kurum binaları projelerimiz de bulunmaktadır. Halihazırda devam eden kurum binaları projelerimiz de mevcuttur.

İnşaat sektöründe adınızdan söz ettiriyorsunuz. Değişen piyasalar ve ekonomik dengelere karşı yatırımlarınızı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Sadece inşaat sektöründe değil, diğer bütün sektörlerde iniş ve çıkışlar yaşanır. Bunlar iş hayatının doğası gereği olağan durumlardır. Kaldı ki inşaat sektöründe son dönemde kentlerdeki nüfus yığılmasına yönelik olarak kentleşmenin artması, sosyal ve kültürel eğilimlere paralel olarak konut ihtiyacının artması, deprem yönetmelikleri uyarınca konut kalitesinde artış beklentisi, şehirlerin yeniden yapılandırılması için yapılan kentsel dönüşüm yenileme uygulamaları ve ülkemizde en iyi yatırım araçlarından birinin gayrimenkul olması sebebi ile 2022 yılında da öngörülerimiz doğrultusunda inşaat sektörünün ciddi bir ivme yakalayacağı kanaatindeyiz.

Yaptığınız işte sizi heyecanlandıran ve mutlu eden noktalar neler?

Mimari tasarımda mekanın dinamik yapısı büyük önem taşır. Nöroestetik açısından    konutun inşa edilme biçimi insanların nasıl hissettiğini etkileyebilmektedir. Yaptığımız işte bizi en çok heyecanlandıran nokta kişilerin hayalini kurduğu, beklentilerine ve tercihlerine uygun konutlar inşa etmektir.

Sizi diğer inşaat firmalarından ayıran ve ön plana çıkaran özellik nedir?

İnşaat sektörü yenilenebilir bir dünya görüşü ile aynı anda ilerlemektedir. Sektörde yer alan firmalar çalışmalarını “İnsanların modern çağda sahip olmak istedikleri ev nasıl olmalıdır?”  sorusuna cevap olacak şekilde devam ettirmelidir. Bizim de projelerimizdeki önceliğimiz budur. Yenilikçi bir dünya görüşü ile yeni taleplere cevap verebilecek, adeta bir sanat eseri niteliğinde, küresel boyutta projeler üretebilecek yeterlilikte olmak sektörün gelişmesine de katkı sağlayacaktır. Projelerimizde yapının ve kullanılan malzemenin kalitesine, deprem yönetmeliklerine uygun oluşuna, TGUA belgesine sahip bir yapı olmasına da büyük önem veriyoruz.

Önümüzdeki günlerde Doğan Grup nasıl projeler içinde yer alacak?

Ankara’nın en gözde semtlerinden biri olan Bağlıca’da tamamen doğayla iç içe olan villalardan oluşan Doğan Castle projemiz ve Ankara Keçiören’deki Doğan Tower projemiz hâlihazırda devam ediyor. Önümüzdeki günlerde de Ankara’nın en seçkin semtlerinde üzerinde çalıştığımız kurum, konut, alışveriş merkezi ve okul projelerimizi  hayata geçireceğiz.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.