© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Beslenme ve Egzersizle Yaşlanmayı Geciktirebiliriz

Beslenme ve Egzersizle Yaşlanmayı Geciktirebiliriz

Polat & Şeyma Diyet Form Danışmanlık kurucu ortaklarından Diyetisyen Şeyman Noyan, genç görünmenize ve sağlıklı bir bedene sahip olmanıza yarayacak nokta atışı bilgiler veriyor…

Biz yaş alırken, vücudumuzdaki değişimler de hücrelerimizin yaşlanması yönünde oluyor. Hücrelerimiz, derimiz, kendini artık eskisi gibi yenileyemiyor. 

Sağlıklı bir yaşam tarzı benimseyerek hücrelerimizin yaşam ömrünü uzatabiliriz. Egzersiz, vücudumuzdaki hücrelerin kendini yenilemesi için uyarıları harekete geçiriyor ve kaslarımızı canlı tutarak vücudun verimli çalışmasını sağlıyor. 

Sağlıklı beslenmeyle ise, vücudun genç ve diri kalması mümkün oluyor. Özellikle kadınlarda, yaş ilerledikçe karbonhidratların beslenmeden çıkarılması veya olması gerekenden az beslenme gibi eğilimler gözlemliyoruz. Formda ve zayıf kalmak amacıyla sürekli yediklerimizi kısma eğilimi, hem kemik sağlığımıza zarar veriyor hem de deri kalitemizin düşmesine neden oluyor. Beslenmemizin az değil, yeterli olması hücrelerimizin genç kalmasına destek oluyor.

Düzenli olarak haftada iki ila üç gün yapılan pilates, yoga, koşu, yüzme ve salon sporlarının yanında, yeterli beslenme ve derimizin kendini yenilemesine yardımcı olacak kolajen, koenzim Q10 gibi destekleri hücrelerimizin genç kalması için rutinimize dahil edebiliriz.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.