© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

“Sarmaş Dolaş” Sanat Severlerle Buluştu

“Sarmaş Dolaş” Sanat Severlerle Buluştu

MAJİ Luxury Art Gallery & Event First Solo salonun da, Sanatçısı Nuray Özcan’ın “SARMAŞ DOLAŞ” adlı resim sergisi şık bir davetle sanat severleri buluşturdu. Sanatçı; renkleri cesurca kullanmasını ‘yaşam coşkum’ olarak ifade ediyor. Boya kullanımında katman katman yarattığı non-objektif dışa vurumu resimlerindeki duygunun temelini oluşturuyor. Çok sayıda sanat severin katıldığı etkinlikte konuklar eserleri yakından incelerken Ressam Nuray Özcan’dan da eserleri hakkında bilgi almayı ihmal etmedi.

Birçok kişisel ve karma sergilerde, fuarlarda yer alan Özcan: “Şehirlerin uzaktan görüntüsüne hiç dikkat ettiniz mi? Bizler kendimizi toplumdan ayrı insanlar olarak görürüz, hele ki o evlerin içine girdiğimizde…Evlerimiz bizlerin hem sığınağı hem de kendimizi toplumdan ayırdığımız minik kalelerimizdir. Çalışmalarımda kendimi her zaman nesnellikten uzak gördüm veya yorumladım. Nesnelliği sadece hafif çizgilerde var etmeye çalıştım. Soyut çalışmak kendi psikolojinizin özetini çıkarmak gibidir. Soyut dışavurumcu ve Fovist hatta üprematist yaklaşımları eserlerimde çok hissedeceksiniz… Detaylar beni hiç ilgilendirmez. Etrafıma bakarken gereksiz parçaları çıkartıp soyutlamak ve imgede yeniden renklendirmek benim için heyecan verici…” dedi. Sanatçının “Sarmaş Dolaş” isimli sergisi 23 Kasım’a kadar MAJİ Luxury Art Gallery & Event First Solo salonun sanat severlerin ziyaretine açık kalacak.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.