© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Nisan Ayında Geri Gitmeye Başlayan Mars Neler Getirecek?

Nisan Ayında Geri Gitmeye Başlayan Mars Neler Getirecek?

Astrolojide mücadele, hareket, eylem, cinsellik, girişim, savaş, tutku ve hedefi temsil eden kızıl gezegen Mars, 3 Ocak’ta Akrep burcuna girdi. Ancak bu sene transit Mars, retro olacak! 17/04/2016’dan 30/06/2016’ya kadar olan süreçte, dikkatli olmalıyız. Çünkü sabır çatlatan Mars, zorlu bir sürece işaret eder, agresifliği ve öfkeyi artırır. Elinizden bir kaza çıkabilir, siz siz olun öfkenizi kontrol edin.

Merkür retrosuna alıştınız ama Mars retrosuna hâlâ yabancı olan vardır. Mars retrosu iki senede bir gerçekleşir, hakikaten zorludur, sabır çatlatır, agresifliği, öfkeyi artıran zor bir enerjidir. Mars, gergin açılarında ve retro zamanlarında, insanın gözünü körelten bir istek aşılayan, öfke içinde pişman eden çıkışlar yaptırabilen bir gezegendir. Ayrıca retro Mars temsil ettiği konularda engellerle karşılaşma getirir ve insanın hareket özgürlüğünü kısıtlar. Ortaya koyduğunuz hedefleri gerçekleştirirken çıkacak aksiliklere şimdiden hazır olun. İstediğiniz bir şeyi Mars retro döneminde elde edemeyeceğinizi, bunun için sabırla devam etmeniz, sonucunu almak için zamanını beklemeniz gerektiğini bilin. Siz çabanızı gösterin ve gerisini zamana bırakın. Bu dönem şartları zorlamayın, ters teper bir şeyler. Hedefinize ulaşabilecekken, tam tersine hedefinizi bozabilirsiniz. Mars retro döneminde öfke kontrolüne mutlaka dikkat edin. Öfkeli çıkışlar insanı pişman eden sonuçlara götürebilir, kişinin elinden bir kaza çıkabilir. Ayrıca Mars retro zamanlarında, trafikte sorunlar, makinelerle ilgili sorun, kaza risklerine de dikkat etmek gerekir. 

Ankara’da astroloji ve doğum hatirası okuma teknikleri derslerimiz 10nisan 2016 tarihinden sonra başlayacaktır. İlgilenenler mail adresimden iletişime geçebilirler.

Koç (21 Mart – 20 Nisan)

Mars haritanızın 9. evinde geri gidiyor olacak. Öncelikle trafikte ve seyahatlerde dikkatli olmanız gereken bir süreç olacak, kazalara çok daha açık olabileceksiniz. Çıkacağınız seyahatlerde engeller, kısıtlanmalar, stres yaratacak durumlar ortaya çıkabilir. Hukuksal konularda yine bazı gecikmeler oluşabilir, keza yüksek eğitimle ilgili konular da stres yaratabilir hayatınızda. Kendinizi bu alanlarda ifade ederken çok daha fazla enerji sarf etmeniz gerekebilir. Mars geri giderken enerji ve motivasyon düşüklüğü yaratır. Din, felsefe ve hayatın anlamı üzerine sık sık çevrenizdeki kişilerle fikir ayrışmalarına düşebilir, gergin ortamlar içinde bulabilirsiniz kendinizi. Önemli mevki ve statü sahibi kişilerle her ne kadar sürekli bir araya gelecek olsanız da onlarla ilişkiler de bu stresli çemberin içinde olabilecek. Uzun vadeli planlar yapmak yerine daha kısa vadeli hatta günü kurtarıcı planlarla zamanınızı geçirebilirsiniz. Zamanında küçük gördüğünüz ve önemsemediğiniz  bir takım meseleler büyüyerek önünüze gelebilir bu dönemde.

Boğa (20 Nisan – 21 Mayıs)

Mars haritanızın 8. evinde geri gidecek. Başkalarının parası ile ilgili konularda stresli koşullar oluşabilir, başkalarından temin ettiğiniz maddi ihtiyaçlarınız konusunda ciddi eleştiriler alabilir hatta bu kaynaklara kısa bir süreliğine ulaşamayabilirsiniz. Bankadan çekmeyi planladığınız kredi son anda çıkmayabilir. Ortaklaşa kazanılan gelirlerde gecikmeler, yavaşlamalar meydana gelebilir, borç bulmakta veya geri ödemekte zorlanabilirsiniz. Ödemelerin aksayabileceği ve stres yaratabileceği bir tarih aralığı olabilecektir. Kısacası para ile ilgili yararlı büyük gelişmeler beklememekte yarar var, burslarda primlerde, nafakalarda, bankacılık işlerinde bir takım sorunlar çıkabilir. Büyük borçlar altına girmek için uygun bir dönem değil. Eğer ki bankanızdaki paranızı yatırım olarak, borsa gibi araçlarda kullanmayı düşünüyorsanız pek de risk almamanız gereken bir süreç, dikkat edin.

İkizler (21 Mayıs – 21 Haziran)

Mars haritanızın 7. evinde geri gidecek. İlişkilerde ve ortaklıklarda tehlike çanları çalmaya başlıyor. Partnerinizle veya ortağınızla ortak paydada buluşmakta zorlanabilir, birbirinizi sürekli eleştirebilir, incir çekirdeğini doldurmayacak muhabbetlerden büyük yangınlar çıkartabilirsiniz. Düşmanlıklara biraz daha açık ve savunmasız kalabilirsiniz bu dönemde. Size yardım ve destek olmak isteyen kişilerin niyetlerini yanlış anlamaktan ötürü onlara karşı fazlaca sert davranabilirsiniz ve aranıza soğukluk girebilir. Bu tarih aralığı bir ortaklık başlatmak veya evlenmek için pek uygun bir zaman aralığı değil aslında. Tüm ortaklaşa işlerdeki çalışmalarınızda sürekli başa sarıyormuş gibi hissedebilirsiniz, bunun için endişe etmeyin. Süreci gözlemleyin ve nerede hata yaptığınızı tespit edin. Size verilen bir takım büyük sözlerin tutulmasında gecikmeler söz konusu olabilir.

Yengeç  (21 Haziran – 22 Temmuz)

Mars haritanızın 6. evinde geri gidecek, Marsın geri gidiş zamanı enerjinin düştüğü, harekete geçmekte zorlanılan, bir iş için 3 birim enerji harcarken 10 birim enerji harcanılması gereken ve kişiyi tembelliğe itebilecek bir süreçtir. 6. ev astrolojide sağlıkla ilgili konular, iş ve çalışma ortamı, günlük angarya işler ve en önemlisi sağlıkla ilgili konularla ilgilidir. Bu gerileme sürecinde iş yerinde adeta bir şeylerin tıkandığına ve işlerin ilerleyemediğine şahit olabilirsiniz, iş değiştirme ve terfi beklentilerinizi bu zaman aralığında pek yüksek tutmamanızı önerebilirim. Birlikte çalıştığınız kişilerle sudan sebeplerden dolayı aranızda gerginlikler oluşabilir. Bu tarih aralığına özellikle önemli ameliyatlarınızı almamanızı tavsiye edebilirim, sağlık evinizde gerileyecek olan Mars, ameliyatlarda problemler, yaraların çok geç iyileşmesi, tanı ve teşhiste problemler çıkartabilir ve bir diğer olası etkisi de kronik bir takım rahatsızlıklarınızın yeniden nüks etmesi olabilir. Ya da vücudunuzun savunma sistemi çok güçlü olmayabilir ve hastalıklara daha da açık olabilirsiniz.

Aslan  (22 Temmuz – 22 Ağustos)

Mars haritanızın 5. evinde yani aşk, çocuklar ve hobilerinizi ilgilendiren alanda geri gidecek. Bu süreçte yalnız olanların başlayacakları yeni ilişkiler biraz problemli olabilir, ilişki bir türlü kendini gösteremeyebilir, ilerlemeyebilir veya ilişkide cinsel anlamda bir takım problemler nüks edebilir. Olası diğer bir senaryo da eski sevgilinin hortlamasıdır ama unutmamak gerekir ki retro zamanı gelen bir sevgiliye pek güven olmaz, geldiği gibi gidebilir… Adımları dikkatli atmakta yarar var. Retro yaratıcı çalışmalar yapmak için harika bir süreçtir, yaratıcılığınız tavan yapabilir. Bu geri gidiş döneminde ilişkilerinizde korunmaya özen gösterin. Özellikle sürekli ilişkileri olmayanlar için söylüyorum, cinsel yolla bulaşan hastalıklarla uğraşabilme ihtimaliniz olduğunu gökyüzü fısıldamakta. Gelelim çocuklarla ilgili konulara… Çocuk sahibi olanlar onların bu süreçte daha sık hasta olduklarına tanık olabilirler veya daha içe kapanmaya başladıklarını görebilirler. Çocuklarınız biraz daha sinsice hareket etme eğilimine girebilir. Bu dönemde özellikle eğlenceli normalde karlı gibi görünen işlere girişirken dikkat edin, umduğunuzu bulmakta zorlanabilirsiniz. Yaratıcı, ilham gerektiren bir takım işlerde çalışıyorsanız eğer, bir süreliğine kendinizi bataklığa saplanmış hissedebilirsiniz, dert etmeyin ve panik yapmayın. Bilin ki; 21 Mayıs itibari ile eski gücünüze kavuşabileceksiniz.

Başak (23 Eylül – 22 Ekim)

4.evinizde, yuva, aile, yerleşim, gayrimenkul, atalar ve köklerle ilgili alanda geri gitmeye başlayacak Mars. Mars’ın geri gitmesi, bu alanlarda yapacağınız olası başlangıçlar ve atılımlarla ilgili bir takım problemler, sorunlar ortaya çıkartabilir. Ev almak-satmak için pek uygun bir süreç değildir, sürekli evrak işlerinde aksilikler çıkabilir ortaya. Eğer erkekseniz annenizin, kadınsanız babanızın sağlığı ile aynı daha yakından ilgilenmeniz gereken koşullar oluşabilir. Ailenizle ortak paydada buluşmanız bu süreçte biraz daha zor olabilir. İsteklerinizi onlara kabullendirmekte zorluklar yaşayabilirsiniz. Yeni bir inşaat başlatmak için de uygun bir süreç değil. Gerçi başlatabilirsiniz ama işlerin ağır ilerleyeceğini bilin. Bu süreçte yüzme gibi, doğa yürüyüşleri gibi eylemlere hayatınızda daha fazla yer verin.

Terazi (23 Eylül – 22 Ekim)

Mars haritanızın 3. evinde geri gidecek. 3. ev genel olarak yazışma, iletişim, kardeşler, yakın çevre, akrabalar ve eğitim ile ilgilidir. Mars’ın gerilemesi demek bu saymış olduğum alanlarda türlü gecikmeler, motivasyonu düşürücü gelişmeler, enerjinizi bu alanlarda yeteri kalitede kullanabilmekte sorunlar çıkartabileceğine işaret etmekte. Kardeşlerinizle ilişkilerde bu süreçte – özellikle onlarla ortaklaşa bir takım işler yürütüyorsanız – bazı sıkıntılar devreye girebilir. Elinizde patlayacak, bomba bir proje vardır ama buna bir takım kanalları ikna etmekte veya bunu pazarlamakta zorlanabilirsiniz. Bir diğer olası etkisi de ki bence bu en önemli olanı; trafikte dikkatli olmanızda yarar var. Trafikte dikkat dağınıklığı sonucu minik kazalar yapabilir, arabanızın orasını burasını sürekli çizebilirsiniz. Elinizdeki işleri satmak için tekrar tekrar uğraşmanız gerekebilir ama yılmayın!

Akrep (22 Ekim – 22 Kasım)

Mars haritanızın 2. evinde geri gidecek. 2. ev genel olarak maddi kazanımlar, sahip olduğunuz taşınabilir eşyalar ve para ile ilişkilidir. Mars’ın gerilemesi demek bu saymış olduğum alanlarda türlü gecikmeler, motivasyon düşürücü gelişmeler, enerjinizi bu alanlarda yeteri kalitede kullanabilmekte sorunlar çıkabileceğine işaret etmekte. Maddi anlamda bu dönem paranın bereketi çok kalmayabilir, para geldiği gibi gider ve cüzdanınızda adeta bir delik vardır, cebinizden parayı gizli bir el sürekli çekiyormuş gibi gelebilir. Bunun yanı sıra size yapılması gereken ödemelerde gecikmeler meydana gelebilir. Bir diğer olası etkisi de, para ile ilgili konularda zihniniz dağınık olabilir ve doğru adımlar atamayabilirsiniz. Bu dönem hırsızlıklara, hilekarlara karşı dikkatli olmalısınız. Yatırımlar yapmak için pek ideal bir süreç olmayacaktır. Para kazanmak için girişeceğiniz yeni projeler ancak 21 Mayıs’tan sonra istediğiniz hıza ulaşabilir.

Yay (22 Kasım – 22 Aralık)

Burcunuzda geri gidecek olan Mars, bir dizi aksilik ve gecikmeyi beraberinde getirebilir. Bu dönem adeta bir şeyler yaşam enerjinizi aşağıya çekiyormuş gibi hissedebilir, yataktan kalkmak dahi istemeyebilirsiniz. Girişimleriniz yeterli ilerlemeyi bulamayabilir, çevrenizdeki kişiler sizi sürekli bencil olmakla suçlayabilir. Hırsınızın seviyesi bu süreçte biraz daha düşebilir. Bu dönem tepkilerinizi yeterince göstermekte zorlanabilir, yarım kalmışlık hissi yaşayabilir, hakkınızı aramakta zorlanabilirsiniz. Fiziksel anlamda büyük değişiklikler yapmak, estetik ameliyat olmak için pek uygun bir zaman değildir. Önemli büyük operasyonlarınızı bir süreliğine ertelemekte yarar var. Sakarlıklara, kazalara da açık olabileceksiniz… Yeni başlayacağınız her türlü yeni proje, eylem ve iş için normalden çok daha fazla enerji ve çaba sarf etmeniz gerekebilir. Yavaş ve istikrarlı bir şekilde yolunuzda giderseniz başarıya ulaşabileceksiniz.

Oğlak (22 Aralık – 22 Ocak)

Mars haritanızın 12. evinde geri gidecek ve sizin özellikle sağlıkla ilgili konularda bünyenizi çok daha hassas yapabilecek. Arkanızdan türlü işler çeviren, kötü niyetli insanlarla uğraşmak zorunda kalabileceksiniz. Çok daha gizlilik içinde hareket etmeye çalışabilir, daha fazla yalnız kalabilirsiniz. Bu dönem hayata karşı isteklerinizde gerçekçi olmakta zorlanabilir, biraz boş işler veya hayaller peşinde koşturabilirsiniz. Yapacağınız işler çok iyi olsa bile pek takdir görmeyebilir veya fark edilmeyebilir, tam anlamıyla bir fark edilme sorunu yaşayabilirsiniz. Bu süreçte şu ana kadar neler yaptığınızı analiz edebilir, hatalarınızın daha da farkına varabilirsiniz. Psikoloji, bilinçaltı, rüyalar gibi konular hayatınızda daha fazla ön plana çıkabilir, uyku düzeninizde bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Ruhsal anlamda kendinizi sürekli gergin hissedebilirsiniz.

Kova (22 Ocak – 20 Şubat)

Mars haritanızın 11. evinde geri gidecek. Marsın bu alanda geri gidecek olması sosyal ilişkilerinizde bazı gecikmelere, engellenmelere işaret edebilir. Arkadaşlarınızla aranızda anlamsız garip bir gerginlik meydana gelebilir, gereksiz küslükler oluşabilir. Arkadaşlık ilişkilerinizi fazla eleştirebilirsiniz. Bunun dışında iş hayatından kazandığınız gelirlerin hesaplanmasında bazı sorunlar meydana gelebilir, primlerinizi yeterince alamayabilirsiniz, maaş ödemelerinde sıkıntılar, gecikmeler yaşayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla yapacağınız organizasyonlarda sık sık aksaklıklar meydana gelebilir, sosyal ilişkilerinizi doğru bir şekilde tahlil edemeyebilirsiniz. İyi tarafı, eski dosttan düşman olmaz diyerek eskiden aranıza küslük girmiş kişilerle bir araya gelebilir, eskimiş kapanmış konuların üzerinden yeniden geçebilir, belki de bu sefer aranızdaki buzları eritmek için yeni fırsatlar yakalayabilirsiniz. Hayattan beklentileriniz ve umutlarınız için çok daha fazla çaba sarf etmeniz gerekebilir.

Balık (20 Şubat – 21 Mart)

Mars haritanızın 10. evinde geri gidecek ve iş, kariyer, mesleki konular üzerinde etkin olacaktır. Bu süreçte iş hayatınızda hızlı bir yükseliş beklememekte yarar var, üstlerinizden, yöneticilerinizden sık sık canınızı sıkan eleştiriler alabilirsiniz. Bu dönem alttan almanız, sakinliğinizi, soğukkanlılığınızı korumanız gereken bir dönem. Bu transit zamanında hatalarınız ve attığınız adımlar çok daha gözle görülür olacaktır. Terfi almak bu tarihler arası biraz daha zor olacaktır. İş değiştirmek için pekr uygun bir süreç değildir, iş anlamında eşekler gibi çalışırsınız, çok yorulursunuz ama çok az takdir görebilirsiniz. Motivasyonunuzu hemen kaybedebilirsiniz. Yöneticilerle ilişkilerde agresyon hakim olabilir, hakkınızı yeterince savunamayabilirsiniz. Ya da kendinizi sürekli bir şeylerin karşısında savunur bir halde bulabilirsiniz.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.