Sporcu Babanın Sporcu Kızı

  Cemiyetin genç kuşak temsilcilerinden Gülce Aydın ile günlük hayatına, spora, kickboxa olan tutkusuna ve alışveriş tercihlerine dair keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

  Spot: spor bana hiçbir zaman uzak olmadı.
  Spot: Stres atmak ve bir kadının fiziksel olarak kendini koruyabilmeyi öğrenmesi, benim kickboxu seçmemdeki en güçlü sebeplerden ikisi.

  Kickbox’a neden başladınız?
  Spor, artık benim yaşam biçimim haline geldi. Küçüklüğümden bugüne pek çok spor dalına karşı ilgim oluştu. Çocukken kısa süreli voleybol denemeleriyle başlayıp, sonrasında tenisle sürdürdüğüm spor alışkanlığımı, yedi yıldır yaptığım pilates ve fitnessla devam ettirirken, bunların yanına bir de kickboxu ekledim. Bu derecede yüksek enerjili bir sporun formda kalmak için çok faydalı olacağını bilmemin yanı sıra, stres atmakta bana yaptığım diğer sporlara göre daha fazla yardımcı olacağını düşünmem, kickbox yapmaya başlamamda en büyük etken oldu. Öte yandan, bir kadın olarak kendini savunmayı da öğreten bir aktivite içinde olmak, bu spora karşı olan ilgimi daha çok artırdı.

  Ne kadar zamandır kickbox yapıyorsunuz?
  Keyif alacağıma çok emin olarak, heyecan ve merakla başladığım bu sporu bir senedir yapıyorum ve herhangi bir olumsuz koşul karşıma çıkmadığı sürece de yapmaya devam etmek istiyorum.

  Neden sporun diğer dalları değil de kickbox?
  Stres atmak ve bir kadının fiziksel olarak kendini koruyabilmeyi öğrenmesi, benim kickboxu seçmemdeki en güçlü sebeplerden ikisi. Bunların yanı sıra yağ yakımı ve birden çok kas grubunu çalıştırması gibi avantajlarını da unutmamak gerek. Özellikle kondisyon açısından bana çok ilerleme kattığını da söylemeden geçemem. Bunu fitness ve pilates antrenmanlarımda da kolayca fark edebiliyorum.
  Babanız önemli bir sporcu. Sporla iç içe bir hayatınız var. Bunda babanızın rolü nedir?
  Kendimi bildim bileli, evimizde babamdan dolayı başta futbol olmak üzere her zaman spor konusu olmuştur. O yüzden spor bana hiçbir zaman uzak olmadı. Babasına fazlasıyla düşkün bir kız çocuğu olarak peşinden hiç ayrılmadığım için, çocukluğum maçlarda, kamplarda ve antrenmanlarda geçti. Hatta bundan dolayı futbol oynama konusunda da fena değilimdir diyebiliriz. Ama bunun dışında da babam, kardeşimi ve beni tenis, voleybol, yüzme dersleri aldırarak her zaman spora yönlendirdi. Kendi de spor yapmaktan keyif alan birisi olduğu için, hiçbir şey yapmasak bile en kötü “hadi kalkın yürüyüşe” diye, erkenden kaldırırdı. O yüzden, şu anda da yaptığım bütün sporları destekliyor. Hatta en son kickbox dersimi izlemeye geldi. Çok da keyif aldığını söyledi.
  Hobileriniz neler?
  Gerilim filmi olursa sinemaya gitmek ve saatlerce kişisel gelişim kitapları okumak en büyük hobilerim arasındadır. Spor yapmayı zaten söylememe gerek yok. Alışveriş yapmak ve köpeklerimle yürüyüş de en çok keyif alarak yaptığım aktiviteler. Bir de bu sene kendimi geliştirme fırsatı bulduğum çok keyifli bir dağ tatili sonrası artık snowboardu da hobilerim arasında sayabilirim.

  Hafta sonlarınız nasıl geçiyor?
  Hafta içilerim iş ve antrenman ağırlıklı geçtiği için, hafta sonlarımı daha keyifli ve kendimi şımartarak geçiriyorum. Güne yine sporla başlarım, devamında saç ve cilt bakımlarımla uğraşırım. Alışverişe çıkarım, bir şey almayacak olsam bile mutlaka herhangi bir alışveriş merkezinde mağazalara göz atarım. Arkadaşlarımla mutlaka yemek ya da kahve buluşmalarımız olur. Pazar günleri de, artık klasikleşmiş olan aile kahvaltımızı yaptıktan sonra, köpeklerimle ilgilenirim. Üç köpek besliyorum ve hepsi de bana çok düşkün. Onlarla ilgilenirken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorum. Bunun dışında da aniden gelişen değişik bir plan olmadığı sürece, kitap ya da dergi okuyarak dinlenmeyi tercih ederim ki pazartesi gününe enejik başlayabileyim.
  Favori mekanlarınızı bizlerle paylaşır mısınız?
  Panora ve Next Level’daki mekanlarda oturmaktan keyif alıyorum. Aynı zamanda La Gioia, Nusret, Lugal’deki Aruni Restaurant favori mekanlarımdan. Muhteşem lezzetleri ve kusursuz ev sahipliğiyle olmazsa olmazlığımdan diyebilirim. Kahve keyfi için de Godiva arkadaşlarımla uğramadan edemeceğimiz tek yer.
  Nerelerden alışveriş yaparsınız?
  Kavaklıdere Beymen ve Harvey Nichols başta olmak üzere, Next Level ve Panora’daki çoğu mağazadan alışveriş yapıyorum. Arjantin Caddesi’ndeki Linn Butik’te çok güzel parçalar bulabiliyorum. İstinya Park ve Zorlu Center da, İstanbul’a gittiğimde tercih ettiğim alışveriş merkezleri. Bir de Nişantaşı’ndaki küçük butikler keyifle alışveriş yaptığım yerler arasında.

  Leave a Reply