Mevsimler Bize Ne Hissettirir?

  Dört mevsimi yaşayan ve bilen insanlar olarak o kadar şanslıyız ki mevsimlerin bereketi içerisinde yaşadığımız bolluk ve bulunduğumuz coğrafya bize her mevsim ayrı bir duygu ve zevk yaşatıyor.

  Yaz Mevsimi ile anılmak yani sımsıcak bir ülke olmanın mutluluğunu yansıtırız her daim. Tatil yapmak, gezmek, sevgi aşk ve bütün güzellikler bambaşkadır yaz mevsiminde. Tabii bütün bu güzellikler öylesine çabuk geçip gider ki şaşıp kalırsınız.

   

  Sonbahar’da hüzünlenen havalar gibi bizde hüzünleniriz ama sararıp düşen yapraklar hepimizin hayalinde yer etmiştir. Yaprakların nazlı nazlı yere düşmesi pek çok şaire şiir yazdırdığı gibi bizleride götürür bir yerlere.

   

  İşte Kış ilk karın düşmesini bekleyen çocuklar gibi beklemeyiz aslında biz bu mevsimi daha çok bahara kavuşmak için cefa çektiğimiz gibi bir benzetme yapabiliriz bu mevsim için. Ama kışın sanki tüm dünyanın soğuğunu biz çekiyormuşuz gibi pek çabuk geçtiği söylenemez.

   

  Ve işte bahar ağaçlarımızın dallarını örten çiçekleri görmek doğayı saran o kokuyu duymak. Herkesin içi kıpır kıpır olmuyor mudur sizce? Doğanın kış uykusundan uyanmasına benzetebilir miyiz sizce bunu? Sevgiye dair her şey yeniden canlanır yüreğimizde. Her şey içtendir ve güneş bile aydınlatır tüm dünyamızı bize doğayla bahçeyle kucaklaşmamızı emreder adeta…

  Leave a Reply