Bir Centilmenin Rehberi

  Öncelikle Herkese Merhaba!
  Almanya’da yaşadığımız dönemde, tatile gitmeden önce oynadığımız bir oyun vardı: “Ich packe meinen koffer und nehme mit.” Yani, “Bavulumu hazırlıyorum ve yanımza xyz alıyorum.”
  Mart ayının sonunda iki haftalığına pek çok ünlü kayak merkezinin bulunduğu İsviçre’nin Gstaad kasabasına gidiyorum. Ve sizinle, yukarda bahsettiğim oyunu oynamak istiyorum. Sizinle kayak şıklığıma dair detayları paylaşacağım. Eminim ki her zaman olduğu gibi bavul ağırlığım normalden 15 -20 kilo fazla gelecek.
  Gstaad; Roger Moore, Julie Andrews, Madonna, Olivia Palermo ve daha pek çok ünlünün tercih ettiği ünlü bir kayak bölgesi.
  Bu iki haftalık tatil boyunca, ormanda ve dağda mantar avına çıkacağız. “Miss Daisy” isimli vintage Land Rover’ımız ile off road yapıp, Gstaad sokaklarını gezeceğiz.
  Genellikle, kayak şıklığımı iki ya da üç kategoriye ayırırım: Konaklama şıklığı, gezi şıklığı, avcılık&offroad şıklığı. Yünlü ve kadife kumaşlar tercihim!
  Her centilmenin en azından bir yünlü ceketi olmalı. Çoğu zaman yeşil, lacivert ve kahverengi tonlarını tercih ederim. Nisan ayı yünlü kıyafetler sezonu olmayabilir belki ama güneş gözlüğü, fötr şapka, atkı ve eldiven kullanımı için ideal bir ay. Siz de dikkat çekmek istiyorsanız, bu parçaları kullanmalısınız. İmzalı parça ve aksesuarlar ise, bir centilmeni yemekte, gezide, offroad ve avda mükemmel gösterecek şeyler.
  Şıklığıma dair detayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.
  Mart ayınız çok güzel geçsin…BREO_LUMINEX-SILVER-B-1 canew333 Harris Tweed Jacket Harris_Tweed_Jacket HERVE_1 Le Chameau Vierzon Wellies MCQueen_Handkerchief MIssDaisy NoName R925_Silver_Cane_-_Skull Ralph_Lauren_Knitted_Tie stetson-saxon-fur-felt-fedora-51 SUPERGLAMOUROUS_HERVE_3 SUPERGLAMOUROUS_HERVE2 Yves-Saint-Laurent-Double-Breasted-Velvet-Blazer

  Leave a Reply